Aktuálně ze života hasičů

12. 5. 2023

Nové znalosti pro naši jednotku

Dne 12. května měla jednotka možnost navštívit ZZS v Jeseníku. Mimo osvěžení dovedností jako KPR, měla jednotka možnost vyzkoušet si simulaci porodu, práci s krčním límcem a mnoho dalšího. Věřím, že i díky této zkušenosti může být spolupráce v rámci IZS při výjezdech ještě efektivnější.
Velké díky patří našemu zastupiteli Mudr. Kudrnovi, který nám pomohl k tomu, aby tato exkurze byla možná, paní Šárce Kubálkové, vrchní sestře na ZZS a ochotnému sloužícímu personálu, který nás odpolednem provedl.

11. 4. 2023

2022 v číslech

Statistika výjezdů jednotek v okrese Jeseník mluví jasně. Naše jednotka byla v roce 2022 opět nejvytíženější jednotkou JPO III. Celkem to za loňský rok bylo 27 výjezdů.

Jsme rádi, že můžeme pomáhat!

1. 4. 2023

Hasičská zábava

Na Apríla ale apríl to rozhodně nebyl, i když dobrá nálada nechyběla. 1. dubna proběhla již tradiční hasičská zábava. Za doprovodu skvělé hudby, pití a bohaté tomboly byla na Zlatém Chlumu skvělá zábava až do ranních hodin.

Děkujeme za vyprodaný sál a doufáme, že jste si ples užili plnými doušky! Tak příští rok..

23. 3. 2023

Hasiči dětem

Dneska jsem měli návštěvní den na naší zbrojnici. Dopoledne nás navštívili děti z MŠ Jesenická a odpoledne jsem měli na návštěvě další děti z družiny naší ZŠ.

Tak snad se všem dětem u nás líbilo a rádi je uvítáme zase někdy!

12. 3. 2023

Školíme se a vzděláváme

Pět členů naší jednotky se 11.3.-12.3. zúčastnilo kurzu Základy zdravotnických znalostí v Janský koupelích. Všech pět členů kurz zdárně dokončilo a prošlo i testem.

A tak se naše jednotka neustále posouvá a zdokonaluje v potřebných schopnostech a dovednostech.