Zde naleznete archiv aktualit z minulého roku. Pro více fotografií - klikni zde!

26. 8. 2023

V sobotu 26. srpna jste mohli vidět nevídané! Na fotbalovém hřišti o pár týdnů dříve vznikl nápad… nu a ten nápad se podařilo uskutečnit. Utkali se ve sportovním zápase fotbalisti SK Řetězárna a Hasiči Česká Ves. 

Aneb, slovy velitele: „Je až neuvěřitelné, co z jedné nevinné sázky může vzniknout. Všechno to začalo po kácení máje sázkou, že Hasiči Česká Ves jsou schopni odehrát zápas s fotbalisty z SK Řetězárna. Ten den nastal. Hasiči se opravdu nezalekli výzvy a nastoupili. Výsledek opravdu nebyl důležitý a o tom taky svědčilo to, že vlastně nikdo snad nevěděl, jak to dopadlo. Důležité bylo to setkání. A nejenom během fotbalu, také i po něm. Ještě jednou opravdu velké díky fotbalistům, díky všem našim klukům kteří si přišli zahrát, díky všem divákům. Myslím že pro všechny zúčastněné to bylo opravdu pěkné odpoledne a věřím, že nebylo poslední. Třeba tady vznikla nějaká tradice?“

Jménem SDH Česká ves tedy děkujeme všem co nás přišli podpořit. A na mládež hasiču a fotbalistu se vybralo krásných 5700,- Kč.

13. 8. 2023

Nejen na zemi bývá náplň práce hasiče. Proto se členové naší jednotky účastní i lezeckého výcviku, abychom mohli být k užitku, když nás bude potřeba.
Dneska proběhl výcvik našeho lezeckého družstva pod záštitou našeho člena Honzy Najvárka, lezce u HZS.
V rámci tohoto školení proběhla i první část výcviku nových lezců v naší jednotce.

31. 5. 2023

Dnes část naší jednotky navštívila mateřskou školu na ulici Jesenická. Dětem jsem provedli malé požární cvičení, které zvládli na jedničku. Následně si mohli vyzkoušet hašení z našeho vysokotlaku a vyzkoušet si přilbu. A že jim to šlo!
Za odměnu jsme potom dostali krásné obrázky, na které určitě najdeme odpovídající místo na naší zbrojnici.

27. 5. 2023

Dnes se jednotka a SDH zúčastnila Dne děti a Kácení Máje. SDH zabezpečila občerstvení a při skvělé hudbě, náladě i zábavě připravené pro děti proběhla i ukázka hašení požáru osobního auta. Po zdařilé ukázce techniky následovalo samotné kácení Máje za pomoci vedení obce a dalších spolků.
Den to byl více než vydařený a tímto děkujeme, že jsme se mohli na jeho organizaci podílet. Doufáme, že jste si jej užili alespoň tak, jako my.

12. 5. 2023

Dne 12. května měla jednotka možnost navštívit ZZS v Jeseníku. Mimo osvěžení dovedností jako KPR, měla jednotka možnost vyzkoušet si simulaci porodu, práci s krčním límcem a mnoho dalšího. Věřím, že i díky této zkušenosti může být spolupráce v rámci IZS při výjezdech ještě efektivnější.
Velké díky patří našemu zastupiteli Mudr. Kudrnovi, který nám pomohl k tomu, aby tato exkurze byla možná, paní Šárce Kubálkové, vrchní sestře na ZZS a ochotnému sloužícímu personálu, který nás odpolednem provedl.

11. 4. 2023

Statistika výjezdů jednotek v okrese Jeseník mluví jasně. Naše jednotka byla v roce 2022 opět nejvytíženější jednotkou JPO III. Celkem to za loňský rok bylo 27 výjezdů.

Jsme rádi, že můžeme pomáhat!

1. 4. 2023

Na Apríla ale apríl to rozhodně nebyl, i když dobrá nálada nechyběla. 1. dubna proběhla již tradiční hasičská zábava. Za doprovodu skvělé hudby, pití a bohaté tomboly byla na Zlatém Chlumu skvělá zábava až do ranních hodin.

Děkujeme za vyprodaný sál a doufáme, že jste si ples užili plnými doušky! Tak příští rok..

23. 3- 2023

Dneska jsem měli návštěvní den na naší zbrojnici. Dopoledne nás navštívili děti z MŠ Jesenická a odpoledne jsem měli na návštěvě další děti z družiny naší ZŠ.

Tak snad se všem dětem u nás líbilo a rádi je uvítáme zase někdy!

12. 3. 2023

    Pět členů naší jednotky se 11.3.-12.3. zúčastnilo kurzu Základy zdravotnických znalostí v Janský koupelích. Všech pět členů kurz zdárně dokončilo a prošlo i testem.

A tak se naše jednotka neustále posouvá a zdokonaluje v potřebných schopnostech a dovednostech.